Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Z książką na start

Utworzono dnia 17.04.2019

Miło nam jest poinformować, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do projektu "Z Książką na Start" Fundacji Metropolia Dzieci. Dzięki temu czytelnicy do 6 roku życia zapisując się do biblioteki w Kobylnicy lub jej filii otrzymają od nas prezent - paszport do zbierania pieczątek i książkę na zawsze! Bibliotekarka za każdą wizytę, podczas której dziecko wypożyczy książkę przybije w Paszporcie pieczątkę - za każde takich odwiedzin czytelnik otrzymuje dyplom.

czytaj dalej na temat: Z książką na start

Otwarcie punktu bookcrossingowego w Bolesławicach

Utworzono dnia 13.06.2019

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek celebrowaliśmy w wyjątkowy sposób. W ten dzień, 12 czerwca 2019 r., w otwarto pierwszy punkt bookcrossingu w Gminie Kobylnica. Mieści się on w świetlicy wiejskiej w Bolesławicach. Nie obyło się bez atrakcji - dzieci wzięły udział w...

czytaj dalej na temat: Otwarcie punktu bookcrossingowego w Bolesławicach

Biblioteka z literacką wizytą u dzieci – spotkanie z myśliwym

Utworzono dnia 11.06.2019

Dzieci z NDP Pluszowy Zakątek w Kobylnicy uczestniczyły w niezwykłych zajęciach opartych na książce z serii Mądra Mysz pt. „Dzikie zwierzęta w mieście”. W ramach akcji „Z literacką wizytą u dzieci” uczestniczyły w spotkaniu z myśliwym- Jerzym Barbarowiczem. Dla większości z nich było to pierwsze, ale jakże wartościowe spotkanie. Ciekawe opowieści przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

czytaj dalej na temat: Biblioteka z literacką wizytą u dzieci – spotkanie z myśliwym

Otwarcie punktu bookcrossingu w Bolesławicach

Utworzono dnia 10.06.2019
Już w środę, 12 czerwca 2019 r. o godz. 16.00 przed mieszkańcami naszej Gminy otwiera się nowa możliwość - punkt bookcrossingu w świetlicy wiejskiej w Bolesławicach. Bookcrossing polega na wymianie książkami - wybierasz powieść dostępną w punkcie i przynosisz inną w...
czytaj dalej na temat: Otwarcie punktu bookcrossingu w Bolesławicach

Cześć jego pamięci

Utworzono dnia 05.06.2019
Z nieukrywanym żalem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Jerzego Redmerskiego, zasłużonego mieszkańca Gminy Kobylnica, kombatanta, więźnia obozu jenieckiego Neuengamme. Pan Jerzy był bohaterem wielu projektów historycznych realizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w...
czytaj dalej na temat: Cześć jego pamięci

Sportowcy czytają dzieciom

Utworzono dnia 03.06.2019

Rozpoczął się XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku przebiega on pod hasłem- Sportowcy czytają dzieciom. 3 czerwca 2019 r. w GBP w Kobylnicy uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Kobylnicy uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu. Gościem była znakomita biegaczka Małgorzata Pazda-Pozorska.

czytaj dalej na temat: Sportowcy czytają dzieciom

Filie biblioteczne nieczynne 30 maja

Utworzono dnia 30.05.2019
Szanowni Czytelnicy, W dn. 30 maja 2019 r filie biblioteczne w Kwakowie, Sycewicach i Wrzącej są nieczynne z uwagi na szkolenie biblioteczne. Biblioteka w Kobylnicy czynna będzie do godz. 18.oo. Zapraszamy!
czytaj dalej na temat: Filie biblioteczne nieczynne 30 maja

Kreatywna Sobota

Utworzono dnia 27.05.2019
Zapraszamy całe rodziny na turniej gier planszowych w ramach Kreatywnej Soboty już 1 czerwca 2019 r. o godz. 11.00. Wielbiciele gier planszowych łączcie się! W bibliotecew Kobylnicy zagracie m.in. w Uno, Jengę, Sen, Bierki i wiele innych ciekawych tytułów.
czytaj dalej na temat: Kreatywna Sobota

Nowości w wielkim formacie w GBP w Kobylnicy

Utworzono dnia 24.05.2019

GBP w Kobylnicy powiększyła księgozbiór o kolejne książki wydane w serii "Duże Litery". To wydania książek przeznaczonych dla wszystkich tych, którzy chcą dać odpocząć oczom.  Większy format sprawia, że są to książki nietypowe, z dużą i czytelną czcionką.

Nowe audiobooki w GBP w Kobylnicy

Utworzono dnia 21.05.2019

Już są. Czekają na odsłuchanie. Pachnące nowością audiobooki. Wśród nich trzymające w napięciu kryminały, ciepłe i wzruszające powieści obyczajowe oraz coś dla najmłodszych.

Nowości w GBP w Kobylnicy

Utworzono dnia 20.05.2019

Monografię Gminy Kobylnica pt. "Z Kobylnicą przez wieki" można już wypożyczyć w GBP w Kobylnicy. Zachęcamy do lektury.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

NASZA PLACÓWKA

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 13

W poprzednim tygodniu: 96

W tym miesiącu: 203

W poprzednim miesiącu: 357

Wszystkich: 12083