Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie z panią Genowefą Błaszczak- Wróblewską w Widzinie

Utworzono dnia 10.12.2018

07 grudnia 2018 r. w Świetlicy Wiejskiej w Widzinie odbyło się spotkanie autorskie z  panią Genowefą Błaszczak-Wróblewską promujące jej autobiografię  pt. "Cienie i blaski". Książka ta jest szczerym zapisem dobrych i złych chwil w życiu pisarki.  Znalazły się w niej zarówno wojenne przeżycia będące tematem jednego z rozdziałów  wydanej przez Gminę Kobylnica książki pt. „Czas pogardy i nadziei”, jak i zapis powojennych losów autorki. „Cienie i blaski” to także zbiór poetyckiej twórczości pani Genowefy, którą wcześniej mogliśmy poznać w tomiku „Niedopowiedzenia”.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z panią Genowefą Błaszczak- Wróblewską w Widzinie

Zaproszenie na spotkanie DKK dla dzieci

Utworzono dnia 05.12.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiażki 6 grudnia 2018 r. o godz. 15.00

Warsztaty tworzenia kartek świątecznych

Utworzono dnia 01.12.2018

Za oknem mróz a w bibliotece trwały gorące przygotowania do świąt. Ciepłą atmosferę gwiazdkowych warsztatów tworzenia kartek świątecznych umiliło pyszne ciasto i gorąca malinowa herbatka. Powstały przepiękne, jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne kartki.

Dzień Misia w GBP w Kobylnicy

Utworzono dnia 28.11.2018

26 i 27 listopada 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy dzieci z oddziałów zerowych  obchodziły  przypadający 25 listopada „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci miały możliwość poznania wielu misiowych bohaterów wierszyków, książek czy filmów. Wspólnie przeczytaliśmy fragment książki pt. „Kubuś Puchatek” A.A. Milne.

czytaj dalej na temat: Dzień Misia w GBP w Kobylnicy

Lirycznie, patriotycznie - poeci o ojczyźnie.

Utworzono dnia 27.11.2018

Lirycznie, patriotycznie - poeci o ojczyźnie.

Spotkanie z dietetykiem w GBP w Kobylnicy

Utworzono dnia 23.11.2018

22 listopada 2018 r. w odbyło się spotkanie z dietetykiem Moniką Roman. Pani Monika mówiła o zasadach prawidłowego żywienia. Każdy uczestnik mógł otrzymać indywidualną poradę żywieniową. Dowiedzieliśmy się jakie są zasady tworzenia jadłospisu i co powinny zawierać posiłki. Wykład także zawierał informację jakich potraw należy unikać w różnych schorzeniach. Mówiono także o tym jak dieta i ruch może wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Kobylnicy

Utworzono dnia 22.11.2018

Na spotkaniu DKK w GBP w Kobylnicy, które odbyło się 21 listopada 2018 r. rozmawialiśmy na temat książki pt. „Kamerdyner”. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Opowiada o dramacie ludobójstwa w Piaśnicy. Stawia pytanie o własne korzenie. Pełna trudnych wyborów i cierpienia wiernie przywołuje fakty historyczne. Spotkanie otworzyła prezentacja na temat historii Kaszub w „Kamerdynerze, która stała się podobnie jak i książka początkiem dyskusji o dotąd często pomijanej – XX-wiecznej historii Kaszub.

VI Biesiada Literacka z Turniejem Jednego Wiersza - relacja

Utworzono dnia 19.11.2018

Tegoroczna edycja Biesiady już za nami! Spośród kilkudziesięciu osób, które nadesłały swoje utwory, na scenie ostatecznie zaprezentowało się 24 poetów.

czytaj dalej na temat: VI Biesiada Literacka z Turniejem Jednego Wiersza - relacja

Dzień Postaci z Bajek w GBP w Kobylnicy

Utworzono dnia 07.11.2018

6 listopada 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy odbył się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym wyjątkowym dniu bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy.

czytaj dalej na temat: Dzień Postaci z Bajek w GBP w Kobylnicy

NASZA PLACÓWKA

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 43

W poprzednim tygodniu: 60

W tym miesiącu: 149

W poprzednim miesiącu: 317

Wszystkich: 12346