Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Muzyka w bibliotece

Utworzono dnia 21.07.2021
Czcionka:

Wiele wspomnień, a czasami również wzruszeń pojawiło się podczas spotkania w poniedziałek 19 lipca z czytelnikami w bibliotece w Sycewicach. Program pod tytułem “Gdzie się podziały tamte prywatki?” przeniósł tam obecnych w muzyczne klimaty lat 60., 70. i 80.

Muzycznej podróży w czasy wielkiej popularności big-beatu i rock`n`rolla towarzyszyły pierwsze polskie teledyski kręcone przed kilkudziesięciu laty. Zgromadzeni w bibliotecznej sali mogli raz jeszcze przypomnieć sobie, jak wyglądały pierwsze występy przed kamerą Czerwonych Gitar, Piotra Szczepanika, Maryli Rodowicz czy Marka Grechuty.

Spotkaniu towarzyszyły także ciekawostki i dykteryjki dotyczące artystów występujących na ekranie. Prowadzący całość Piotr Kozłowski opowiadał między innymi o wzajemnej rywalizacji fanów Ireny Jarockiej i Anny Jantar, ale też o sympatii obu pań do tego samego mężczyzny. Mowa była też o pseudonimach Seweryna Krajewskiego, pod którymi występował na początku istnienia Czerwonych Gitar – wszystko z obawy przed wyrzuceniem ze szkoły muzycznej, której nauczyciele nie akceptowali występów swoich uczniów w zespołach big-beatowych.

Bogatą wiedzą z zakresu muzyki i filmu z ubiegłych dekad wykazali się również uczestnicy. Ostra rywalizacja wywiązała się podczas konkursu poświęconego muzyce z polskich seriali; praktycznie każdy utwór muzyczny był przez nich natychmiast rozpoznawany. Przy okazji każdego z seriali obecni na wydarzeniu wykazywali się również dobrą znajomością obsady głównych ról aktorskich.

Dodatkową atrakcją były również nagrody i gadżety.

Na zakończenie programu czytelniczki i czytelnicy biblioteki w Sycewicach przenieśli się na chwilę za ocean; wszystko za sprawą śpiewającej Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany'ego” i grupy The Platters oraz ich piosenki „Only You”. Była to zapowiedź drugiej części programu „Gdzie się podziały tamte prywatki?” poświęconej tym razem europejskiej i amerykańskiej muzyce rozrywkowej lat 60., 70. i 80.

Kilkugodzinne spotkanie upłynęło w serdecznej i pogodnej atmosferze. Przy kawie i poczęstunku czytelnicy nie tylko dyskutowali o muzyce i artystach, ale w większości również śpiewali teksty prezentowanych utworów. Najlepszą oceną była wypowiedź jednej z pań, która stwierdziła na zakończenie, że czuje się jakby właśnie skończył się koncert, podczas którego mogła śpiewać i tańczyć.

Program „Gdzie się podziały tamte prywatki?” prezentowany będzie teraz w świetlicy wiejskiej w Kruszynie, 26 sierpnia.

Gdzie się podziały tamte prywatki

Utworzono dnia 21.07.2021, 07:58

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

NASZA PLACÓWKA

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 51

W poprzednim tygodniu: 103

W tym miesiącu: 327

W poprzednim miesiącu: 0

Wszystkich: 23267

OBSERWUJ NAS NA YOUTUBE