Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Edukacja finansowa w bibliotece

Czcionka:

 

 

 

 

 

Projekt FINLIT ma na celu zwiększenie poziomu wiedzy finansowej osób dorosłych poprzez nowe podejście i wykorzystanie ogromnego potencjału bibliotek publicznych jako nieformalnych edukatorów i instytucji zajmujących się kształceniem przez całe życie. Konsorcjum projektu tworzą 4 organizacje z 4 krajów Europy Środkowo-wschodniej - Polska, Słowenia, Bułgaria i Rumunia. Dwóch partnerów to biblioteki, a dwóch pozostałych to fundacje współpracujące z sieciami bibliotek publicznych na poziomie krajowym.

Ogólnym celem projektu jest wyposażenie bibliotekarzy i bibliotekarek - kluczowej grupy dorosłych edukatorów, zajmujących się edukacją na co dzień, aby mogli zapewnić podstawową wiedzę finansową dla dorosłych użytkowników bibliotek. Ta grupa wiekowa (w szczególności 55+) potrzebuje dalszego wsparcia w szybko zmieniającym się i bardzo złożonym otoczeniu finansowym, w którym produkty i usługi finansowe stają się coraz liczniejsze, bardziej złożone i ryzykowne. Szczególny nacisk kładziony jest na przygotowanie bibliotekarek i bibliotekarzy pracujących w małych miastach i na obszarach wiejskich, gdzie działania edukacyjne i kształcenie ustawiczne w zakresie kluczowych kompetencji są niezbędne.

Już niedługo w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy odbędą się pierwsze warsztaty dla mieszkańców - więcej szczegółów wkrótce!

Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+

Projekt Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych jest realizowany w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

 

Partnerzy projektu

NASZA PLACÓWKA

POLUB NAS NA FACEBOOKU

OBSERWUJ NAS NA YOUTUBE