Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Relacje z wydarzeń

AKTUALNOŚCI:

Indiańskie lato w bibliotece

Utworzono dnia 15.07.2019

Dzieci, które uczestniczyły w wakacyjnych zajęciach w GBP w Kobylnicy poznały legendę plemienia Wasco pt. " O tym, jak kojot poukładał gwiazdy na niebie". Wspólnie wykonaliśmy barwne pióropusze. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli spróbować swoich sił w malarstwie naskalnym.

Szkolenie komputerowe w Filii we Wrzącej

Utworzono dnia 25.06.2019

W dniu 24 czerwca 2019 r. w GBP Filia we Wrzącej odbyło się szkolenie komputerowe z zakresu podstawowej obsługi koputerów i korzystania z internetu, które poprowadził Pan Bartosz Miodek- nauczyciel informatyki. W dzisiejszych czasach obsługa komputera jest niezbędną umiejętnością w codziennym życiu. Niestety grono osób, które nie miało z nim kontaktu, jest wciąż dość spore. Są to przede wszystkim osoby starsze, bezrobotne, niepełnosprawne. Jednocześnie wiele z tych osób chciałoby nauczyć się obsługiwać komputer, chociażby dla własnej satysfakcji. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła nasza Biblioteka organizując, bezpłatne szkolenia, z podstawowych umiejętności komputerowych. Zaliczają się do nich: korzystanie z różnych witryn internetowych, zasady surfowania po Internecie. Umiejętność obsługi komputera, poczty elektronicznej i Internetu to dla czytelników biblioteki duże ułatwienie w życiu codziennym. Wyszukanie potrzebnych informacji, obsługa konta bankowego, zrobienie zakupów, a także możliwość kontaktów z rodziną w kraju i za granicą to wszystko jest możliwe bez wychodzenia z domu. Przede wszystkim jednak, uczestnicy kursu przełamują swoje obawy przed pracą z komputerem.  

A gdy zbliżają się wakacje...

Utworzono dnia 17.06.2019

Wyjeżdżamy na wycieczki, biwaki albo na przykład do... sanatorium. Któż z nas nie marzy o tych wszystkich cudownych masażach, kąpielach w ciepłej borowinie, relaksie i wieczornych spotkaniach w miłym towarzystwie? O tym właśnie traktuje kolejna książka omawiana przez...

czytaj dalej na temat: A gdy zbliżają się wakacje...

Co to znaczy... czyli mądra głowa zna przysłowia - lekcja biblioteczna w GBP w Kobylnicy

Utworzono dnia 11.06.2019

„Co to znaczy… czyli…mądra głowa zna przysłowia” – to temat lekcji bibliotecznej  skierowanej do uczniów klas II i III.  Celem zajęć było przedstawienie  pojęcia ,,przysłowie’’, podawaliśmy cechy przysłów, zastanawialiśmy się nad pochodzeniem i znaczeniem niektórych z nich.  Czytaliśmy wybrane teksty  Grzegorza Kasdepke z książki „Co to znaczy…”, uświadomiliśmy sobie jak ważną rolę odgrywają przysłowia w życiu codziennym i jak często ich używamy

czytaj dalej na temat: Co to znaczy... czyli mądra głowa zna przysłowia - lekcja biblioteczna w GBP w Kobylnicy

"Jak nie czytam, jak czytam"

Utworzono dnia 07.06.2019

GBP w Kobylnicy  włączyła się w akcję masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Celem akcji jest  promocja czytania dla przyjemności oraz kreowanie mody na czytanie.  Dzieci pokazują, że wbrew powszechnej opinii czytają książki i czerpią z tego radość. Czytanie kojarzy się im pozytywnie – jako relaks, rozrywka, sposób na spędzenie wolnego czasu. W akcji czytelniczej wzięły dzieci z  Niepublicznego Przedszkola „Kredka” w Kobylnicy.

czytaj dalej na temat: "Jak nie czytam, jak czytam"

Szkolenie biblioteczne w GBP Filii we Wrzącej

Utworzono dnia 05.06.2019

W GBP filii we Wrzącej odbyło się szkolenie biblioteczne z zasad korzystania z katalogu online dla czytelników, m.in.: jak zarejestrować się, znaleźć, zamówić i przedłużyć termin oddania książek.. Wiedza ta na pewno przyda się aktywnym czytelnikom bibliotekiDziękujemy Gminnemu Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy za udostępnienie sali świetlicy i sprzętu komputerowego.

NASZA PLACÓWKA

POLUB NAS NA FACEBOOKU