Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Relacje z wydarzeń

AKTUALNOŚCI:

Powitanie wiosny z poezją we Wrzącej

Utworzono dnia 20.03.2019

W dniu 19.03.2019r. w GBP filii we Wrzącej odbyło się spotkanie pt. "powitanie wiosny przy dźwiękach gitary i poezji Pana Zenona Lasonia", gościem honorowym spotkania był oczywiście Pan Zenon Lasoń, który w wyjątkowy sposób przedstawił swoje utwory.. poezja czytana i recytowana przez samego autora, poezja śpiewana przy akompaniancie gitary, a nawet poezja w formie zgadywanki. 

Niezwykle miłe spotkanie zorganizowane z okazji zbliżającej się wiosny jak i  Światowego Dnia Poezji wprowadziło uczestników w liryczny świat, pełen radości, melancholii,  a także zatrzymania się na chwilę i zadumania..

Spotkanie DKK dla dzieci w bibliotece we Wrzącej

Utworzono dnia 13.03.2019

W dniu 12.03.2019r. w GBP filii we Wrzącej odbyło się spotkanie DKK dla dzieci. Na spotkaniu wspólnie czytana i omawiana byla książka "Szczęście wedlug Niny" O. Brenifier, uczestniczki bardzo chętnie włączyly się w czytanie, a także w późniejszą dyskusję o uczuciach i emocjach. Następną atrakcją była zabawa w strojenie minek i balonow w emotikionki. Na koniec każda uczesniczka otrzymala kolorowe pyszne ciasteczka na szczęśliwe zakończenie spotkania :)

czytaj dalej na temat: Spotkanie DKK dla dzieci w bibliotece we Wrzącej

GBP w Kobylnicy z baśniową wizytą w Przedszkolu Kredka

Utworzono dnia 13.03.2019

12 marca 2019 r. Anglojęzyczne Niepubliczne Przedszkole Kredka odwiedziła GBP w Kobylnicy. Dzieci wzięły udział w zajęciach podczas których poznały baśń pt. "Jaś i Małgosia", stworzyły domek czarownicy oraz rozwiązywały bajkowe zagadki.

czytaj dalej na temat: GBP w Kobylnicy z baśniową wizytą w Przedszkolu Kredka

Dzień Kobiet w GBP w Kobylnicy

Utworzono dnia 11.03.2019

8 marca 2019 r. w GBP w Kobylnicy świętowaliśmy Dzień Kobiet. Uczestniczące w spotkaniu panie dowiedziały się jak mogą prawidłowo określić swój typ urody. Jak podkreślić swoje atuty odpowiednim makijażem i ubiorem? Czy jestem wiosną, latem czy jesienią? Wszystkie Panie z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Zapoznały się także z bogatym księgozbiorem bibliotecznym o tematyce urody.

DKK dla Dzieci w GBP w Kobylnicy

Utworzono dnia 11.03.2019

7 marca 2019 r. w GBP w Kobylnicy odbyło się spotkanie DKK dla dzieci. Tym razem poznaliśmy książkę Astrid Lindgren pt. „Pippi Pończoszanka”. Pomimo, że postać dziewczynki o rudych włosach, splecionych w dwa odstające warkoczyki została stworzona w 1945 roku fascynuje i bawi także obecne pokolenie najmłodszych czytelników. Dzieci uzupełniły rymowankę o przygodach Pippi oraz stworzyły jej portret.

Ferie w bibliotece we Wrzącej.

Utworzono dnia 04.03.2019

Na spotkaniach w czasie ferii w bibliotece we Wrzącej świętowaliśmy :). 

Pierwszy Dzień ferii odbył sie 12 lutego i świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem. Uczestnicy zajęć zapoznali się czym jest kaligrafia, jak ewoluowało pisanie.. od pióra gęsięgo po pióra ze stalówkami, a także poznali teorię i zasady pisania piórem,  następnie przeszliśmy do zajeć praktycznych czyli doskonalenia umiejętności pięknego, poprawnego i starannego pisania.. po  skupieniu uczestników można było zobaczyć ich zaangażowanie przy pisaniu walentynkowych deklaracji..

Kolejny dzień to 14 luty, a więc walentynki.. ojj było bardzo świątecznie.. walentynkowe czytanki, pogadanka o małych i dużych miłosnych sekretach uczestników, walentynkowe zabawy i zgadywanki i oczywiście nie mogło zabraknąć przygotowywania walentynek i oczywiście słodkości, czyli wielkie walentynkowe ucztowanie.. :)

czytaj dalej na temat: Ferie w bibliotece we Wrzącej.

NASZA PLACÓWKA

POLUB NAS NA FACEBOOKU