Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy
Powróć do: Oferta

Legimi

Od 18 stycznia 2021 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy w ramach Konsorcjum Bibliotek Publicznych Województwa Pomorskiego umożliwia swoim Czytelnikom darmowy dostęp do e-booków, audiobooków i synchrobooków w serwisie Legimi.

NOWE ZASADY LEGIMI OD 1 KWIETNIA 2024 R.
Legimi w GBP w Kobylnicy – najczęstsze pytania
 1. Kto może korzystać z Legimi? 
  Czytelnicy GBP w Kobylnicy z aktywną kartą biblioteczną, bez zadłużeń na koncie. Pierwszeństwo mają mieszkańcy Gminy Kobylnica oraz osoby, które nie otrzymały kodu w miesiącu poprzednim.
 2. Kiedy i jak zamówić kod?
  Najwcześniej 1. dnia miesiąca. Elektronicznie na adres: biblioteka@kobylnica.pl (od godz. 8.00) , telefonicznie pod nr 59 848 59 46, osobiście w dniach i godzinach pracy biblioteki lub filii (10.00-18.00). W zgłoszeniu podaj imię, nazwisko i numer karty bibliotecznej.
 3. Kiedy otrzymam kod?
  Decyduje kolejność zgłoszeń. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta – kod zostanie przekazany od godz. 11:00 w pierwszy dzień miesiąca (lub najbliższy dzień roboczy) do wyczerpania limitu.
 4. Jak założyć konto i gdzie wpisać otrzymany kod?
   Wejdź na stronę www.legimi.pl/pomorskie i załóż darmowe konto. Wpisz unikatowy kod otrzymany z Biblioteki umożliwiający dostęp do konta - wpisz swoją nazwę użytkownika i swój adres e-mail (na który zostanie przesłany e-mail z linkiem aktywacyjnym, który należy kliknąć) i swoje hasło (zapamiętaj je).
 5. Mam już konto. Co dalej?
  Po wpisaniu kodu i kliknięciu „Dalej”, zamiast wpisać nazwę użytkownika i adres e-mail, kliknij w „Mam już konto”. Tam wpisz swoją nazwę użytkownika (lub e-mail) i swoje hasło. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi.
 6. Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
  Aplikacja dostępna jest na smartfony i tablety z iOS-em (iPhone oraz iPad) i Androidem. Z aplikacji można również korzystać na urządzeniach z Windowsem 8/10 (tablety i komputery). Usługa Legimi aktywowana za pomocą kodu otrzymanego z biblioteki nie jest obsługiwana na czytnikach Kindle! Czytelnicy, którzy chcą korzystać z Legimi na komputerze muszą skorzystać z aplikacji: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/legimi-ebooki-bez-limitow/9wzdncrdcngl?activetab=pivot:regionofsystemrequirementstab – tam też znajdują się niezbędne informacje techniczne. Każdy czytelnik może czytać jednocześnie na dwóch urządzeniach.
 7. Czy muszę być online, by czytać e-booki?
  Nie. Po pobraniu e-booki można czytać przez 30 dni również offline. Dostęp do konta umożliwia tworzenie własnej biblioteczki i czytanie nieograniczonej liczby książek
 8. Otrzymałam/em kod, ale nie został aktywowany w ciągu 30 dni. Jakie są konsekwencje?
  Niewykorzystany kod wygasa, czytelnik otrzymuje blokadę na 2 kolejne miesiące.
 9. Otrzymałem/am kod ale wiem, że nie skorzystam. Co zrobić aby nie otrzymać blokady?
  Bądź fair. Zgłoś do biblioteki rezygnację najpóźniej do 25. dnia m-ca, tak, aby kod mógł wykorzystać inny czytelnik.

 

Legimi w języku ukraińskim - bezpłatny kod w bibliotece

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA: Od czerwca 2022 r. Biblioteka w Kobylnicy dysponuje również 4 kodami z puli Dyskusyjnego Klubu Książki, które należy wpisywać na stronie: https://www.legimi.pl/dkk_pomorskie/

 Plakat reklamujący usługę Legimi w Bibliotece z opisem, jak korzystać z usługi. Sposób korzystania z usługi legimi wyjaśniony jest w artykule

Pliki do pobrania:

Regulamin korzystania z Legimi
Format: docx, 18 kB